• „Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza..." - Albert Einstein

• 9 LISTOPADA obchodzony jest Europejski Dzień Wynalazcy. Data ta została wybrana dla uczczenia urodzin austriackiej wynalazczyni  Hedy Lamarr, która opracowała stosowany do dzisiaj system transmisji fal radiowych. Dzień Wynalazcy ma na celu pobudzenie do kreatywnego myślenia i realizowania swoich pomysłów, a także do pokazywania swoich wynalazków światu.

Przy tej okazji uczennice klasy VII w ramach lekcji fizyki pomagały dzieciom „oddziału 0” odkrywać niezwykłe rzeczy, rozwijać wyobraźnię oraz zainteresowanie nauką. Znakomitym początkiem przygody z odkrywaniem tajemnic świata nauki i niezwykłych wynalazków są eksperymenty. Te proste doświadczenia fizyczne zachęcają najmłodszych do stawiania hipotez, omawiania rezultatów tego, co widzieli i samodzielnie wykonali.

Serdeczne podziękowania dla Pani Urszuli Kowalczyk i Pani Doroty Pawlonki oraz młodych odkrywców z „oddziału 0 C”.

Anna Jurgas

• Wyjazd do Radomia na Musical "Baśnie tysiąca i jednej nocy"

• 6 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III wyjechały do Radomia na Musical "Baśnie tysiąca i jednej nocy". Obejrzały interpretacje trzech baśni: "Przygoda Sindbada Żeglarza","Cudowna lampa Aladyna", Alibaba i 40 rozbójników" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art. Po spektaklu w miejskim parku podziwiały uroki jesieni.W drodze powrotnej zwiedziły Miejsce Pamięci Narodowej znajdujące się przy Szkole Podstawowej im.K.St.Wyszyńskiego w Makowcu. To był ciekawy i udany wyjazd.

• Gminny Konkurs Plastyczno- Literacki pt.:„Ułani, ułani malowane dzieci...!"

•        W dniu 26 października 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Modrzejowicach został rozstrzygnięty  Gminny Konkurs Plastyczno- Literacki pt.:„Ułani, ułani malowane dzieci...!"pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew. Zamierzeniem konkursu było przybliżenie życia i twórczości rotmistrza Janusza Wielhorskiego, kawalerzysty, oficera Wojska Polskiego, związanego z majątkiem w Modrzejowicach. Z przyjemnością informujemy, że w kategorii praca plastyczna I miejsce zajęła Maria Mówińska klasa III (wych. Dorota Stradomska). Natomiast w kategorii klas starszych wyróżnienie otrzymała Zofia Mówińska klasa V (wych. Patryk Górski). Laureatkom serdecznie gratulujemy, jednocześnie dziękujemy rodzicom za zachęcanie  dzieci do twórczego rozwoju.

• Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

• Dnia 17 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli: ks. Krzysztof Góralski –proboszcz Parafii pod wezwaniem Zwiastowania NMP w Odechowie,  przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektor szkoły, nauczyciele klas młodszych oraz rodzice uczniów klasy pierwszej .

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej  przedstawili program artystyczny ,w którym  zaprezentowali  swoje  umiejętności i zdobyte wiadomości.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Tomasz Gogacz. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Ślubowanie złożyli również rodzice uczniów.

Najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, upominki ufundowane przez rodziców dzieci,  Radę Rodziców, nauczyciela biblioteki, wychowawcę, księdza proboszcza, Samorząd Uczniowski. Uczniowie klasy II wręczyli swoim młodszym kolegom samodzielnie wykonane zakładki do książek.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• I miejsce w konkursie Recytatorskim pt. "Wanda Chotomska i jej wiersze w roli głównej"

• W dniu 6 października w Szkole Podstawowej w Chomentowie Puszcz odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Wanda Chotomska i jej wiersze w roli głównej".

Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła uczennica Kornelia Chalot z klasy drugiej - wychowawczyni Bożena Stępień, która zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. " Po co krowie rogi na głowie".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Akcja „Sprzątanie Świata”

• Hasło tegorocznej akcji brzmiało:   „Sprzątanie Świata- łączy ludzi”.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom, że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

15 września uczniowie naszej szkoły wyposażeni w worki i rękawiczki wraz z opiekunami po raz kolejny przystąpili do akcji ekologicznej. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły i najbliższą okolicę.

Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za aktywny udział.